InCo nagrajenci

InLoCom nagrajenci 2013


Priznanja za najbolj inovativne projekte v lokalnih skupnostih

  • BTC City in ženski smučarski skoki, Andrej Janko, BTC d. d. Ljubljana
    • Sprehod skozi preteklost vasi ob vodni učni poti, Vera Beguš, KUD Fran Maselj Podlimbarski Krašnja, Lukovica
      • Dežela kozolcev, Rupert Gole, Občina Šentrupert
        • Abrahamov ključ Srca Slovenije, Jože Kos, Turistično društvo Polšnik
          • Oglarjenje v Oglarski deželi, Miroslav Brinovec


          • InLoCom nagrajenci 2011


            Priznanje za najbolj inovativno lokalno skupnost v kategoriji »Projekt za spodbujanje inovativne lokalne skupnosti«

            1. Občina Šentrupert: Leseno nizko energetski vrtec vključno s skupno vaško kotlarnico na lesne sekance
            2. Center za razvoj Litija: Razvojno partnerstvo 10 občin - Srce Slovenije
            3. Občina Škocjan: Aktivna e-Dolenjska
            4. Društvo Fran Govekar, Ig: Koliščarji

            InJo nagrajenci 2011



            1. KATEGORIJA - javni mediji

            Dobitnica glavne nagrade:
            - Edita Cetinski Malnar, TV Slovenija: oddaja Prava ideja! gost Peter Florjančič

            Dobitniki priznanj:
            - Maruša Bertoncelj , Mediade, d.o.o., »Poslovni model, ki deluje tudi iz puščave«
            - Mag. Edita Krajnović, Mediade, d.o.o., »Pet zvezdic inovativne organizacijske kulture«
            - Maruša Bertoncelj , Mediade, d.o.o., »Ko posel dobesedno zacveti«
            - Eva Uranjek, TV Slovenija, oddaja Prava ideja! - "Google: Kako nastajajo drzne zgodbe o uspehu?" gost Boštjan Špetič

            2. KATEGORIJA - študentski prispevki

            Dobitnika posebnega priznanja:
            - Monika Sobočan, Unviverza v Mariboru, Medicinska fakulteta: »Biomarkerji - korak naprej v medicini?«
            - Franci Gruden, DOBA Fakulteta: »Brezmejni mobilni paketi«

            3. KATEGORIJA - šolski prispevki

            a) InJo Jr. zgodba v besedi - osnovnošolski prispevek
            - Henrik Riko Zupan, OŠ Ribno: knjiga Kako je nastalo Blejsko jezero
            - Klara Andrejčič, OŠ Litija: Inovativnost
            - Nina Baš, OŠ Litija: Inovativnost o internetu
            - Pija Lucija Primožič, OŠ Litija: Inovativnost
            - Nadja Strle, OŠ Litija: Inovativnost
            - Nina Jamšek, OŠ Litija: Brez ideje ni ničesar
            - Maša Paukovič, OŠ Majde Vrhovnik: Inovacija-dekliška gimnazija
            - Lara Krafogel, OŠ Litija: Inovativno podjetništvo
            - Martina Golob, OŠ dr. Pavla Lunačka Šentrupert: Od podajanke do izida knjige nisem več Matiček!
            - Matevž Mazgan, OŠ Vuzenica: Inovativna mobilnost

            b) InJo Jr. zgodba v besedi - srednješolski prispevek
            - Nika Tavčar in Tina Zorko, Gimnazija Novo mesto: Telovadba na delovnem mestu

            c) InJo Jr. slikanje - osnovnošolski prispevek
            - Mia Dimic, OŠ Oskarja Kovačiča: Kaj je na koncu sveta?

            d) InJo Jr. fotografija - osnovnošolski prispevek
            - Lara Vučić, OŠ Oskarja Kovačiča: Inovativna fotografija

            e) InJo Jr. video - osnovnošolski prispevek
            - Anja Babnik, Lara Grošelj, Neja Brulc, Vanja Gajič, OŠ Božidarja Jakca: Metuljev let


            InJo nagrajenci 2010


            1. KATEGORIJA - javni mediji

            Dobitnica glavne nagrade:
            - Edita Cetinski Malnar, TV Slovenija: Oddaja "Prava ideja"

            Dobitniki priznanj:
            - Erik Blatnik, TV Slovenija: "Mladi izumitelji"
            - Samo Kranjec, Finance: "Šola inovativnosti"
            - Bojana Humar, Manager: "Listanje brez dotika"
            - Lenart Kučić, Sobotna priloga Dela: "Biti kreativen"
            - Maja Gaspari, Manager: "Izdelek mikro podjetja za maksi športne klube"

            2. KATEGORIJA - interni mediji

            Dobitnik glavnega priznanja:
            - dr. Viktor Zaletelj: "ArtMe tehnologija je svetovna novost",

            Dobitniki priznanj:
            - Polona Pibernik: "Nosilec ni pomemben, štejejo samo ideje"
            - Primož Kurent: "Novosti na razvojnem področju v dejavnosti gumarstvo"
            - Alja Gajšek: "Graditi podjetje in povezati sanje in realnost"
            - Aleš Urbic: "Vesoljska tehnologija in zavarovalništvo"
            - Alja Gajšek in Valentina Lozar: "Celotno ekipo je treba vključiti v dihanje podjetja"
            - Alja Gajšek: "Moj mali svet"

            3. KATEGORIJA - študentski prispevki

            Dobitnica glavne nagrade:
            - Kristina Koman, Fakulteta za upravo : "Ko Al Kaida ostane pred zaprtimi vrati"

            Dobitniki posebnih priznanj:
            - Franja Žišt, Filozofska fakulteta: "Če eden uspe, si zmagal"
            - Valentina Ušaj Mervič, DOBA Fakulteta: "Andrej Pečjak – ker mu ni vseeno za našo prihodnost"
            - Andrej Grah, Ekonomska fakulteta: "Umetna inteligenca v pravu"

            4. KATEGORIJA - šolski prispevki

            Posebno priznanje za osnovnošolski prispevek:
            a) pisni prispevki
            - David Andrejčič, OŠ Litija: "Inovativnost"
            - Patrik Caf, OŠ Toneta Čufarja: "Naša šola - varčna šola"
            - Živa Šketa in Tisa Kurent, OŠ Danile Kumar: "Inovativnost na naši šoli"
            - Aleksandra Mitrović, OŠ Nove Jarše: "Varčevanje z energijo"

            b) risba ali slika
            - Lana Miklavec, OŠ Dragomirja Benčiča
            - Eva Kompare, OŠ Dragomirja Benčiča
            - Mateja Zadnik, OŠ Dragomirja Benčiča
            - Irina Krstić, OŠ Dragomirja Benčiča

            c) fotografija
            Pina Maja Bulc, OŠ Majde Vrhovnik :"Ustvarjanje človeških gibov in podob v naravi"

            d) multimedija
            - Andraž Možina, Gimnazija Vič : Srčni napad

            5. KATEGORIJA - POSEBNA PRIZNANJA za slovenske javne medije

            - časnik Finance za posebno rubriko Lomilci krize,
            - časnik Dnevnik za posebno poročanje o projektu slovenske Gazele.


            InJo nagrajenci 2009


            1. KATEGORIJA - javni mediji

            Dobitnik glavne nagrade:
            - Samo Kranjec, Finance "Ustanovite slovenski klub inovacijsko odličnih"

            Dobitniki priznanj:
            - Jadran Lenarčič, IJS: "Vsi bi delali enako kot doslej, pričakovali pa drugačen rezultat"
            - Jana Petkovšek, Dnevnik: "11 milijonov ljudi v socialni ekonomiji"
            - Polona Pibernik, Mediade: "Man with a Golden Drum"
            - Bojana Humar, Manager: "Mlade, prodorne, nagajive"
            - Bojana Humar, Manager: "Slovenci na Web 3.0"
            - Edita Krajnović, Mediade: "Čas je za novo, evropsko, managersko teorijo"
            - Franjo Bobinac, Gorenje: "Celotna uprava se je odpravila na podiplomski študij"
            - Jaka Lucu, Polet: "Zakopati tam, kjer nihče noče"
            - Nataša Koražija, Finance: "Multinacionalka iz Postojne"

            2. KATEGORIJA - interni mediji

            Dobitnica glavnega priznanja:
            - Maruša Bertoncelj: "Čas za inovacijsko komuniciranje. Pridružite se ambasadorjem idej."

            Dobitniki priznanj:
            - Gregor Franič: "Frencis ali "ročna na gumb""
            - David Sosič in Martin Sosič: "Merilni mikroskop HAWK QC300"
            - Maruša Bertoncelj: "Čas za inovacijsko komuniciranje. Pridružite se ambasadorjem idej."
            - Vesna Petkovšek: "Ustvarjanje nove generacije" in "Od ideje do rešitve"

            3. KATEGORIJA - študentski prispevki

            Dobitnik glavne nagrade:
            - Žiga Vavpotič: "Unicefova inovativnost rešuje življenja"

            Dobitniki posebnih priznanj:
            - Katja Lipovšek: "Mama&kariera z roko v roki"
            - Sabina Belak: "Samo svoboden je lahko kreativen"
            - Kaja Rangus: "Inovativni malčki"
            - Žiga Vavpotič: "Unicefova inovativnost rešuje življenja"
            - Gregor Zajko: "Domačija Kren"
            - Stanka Kos: "Modna oblikovalka z občutkom lepote"
            - Mojca Bolka: "Šolanje na principu pozitivne motivacije - Julka Korenčan"
            - Mišela Perko: "In-Jo članek o Janezu Avguštinu Puharju"
            - Sabina Lokar: "Genialne ideje iz inkubatorja"

            4. KATEGORIJA - šolski prispevki

            Posebno priznanje za osnovnošolski prispevek:
            - Ines Colarič, Mateja Šutar, Tina Banič, OŠ Podbočje: "Med idejo in inovacijo se skriva invencija"

            Priznanja za osnovnošolski prispevek:
            - Nina Nenadović, OŠ Litija: "Inovativnost"
            - Anže Gospeti, Benjamin Fele, OŠ Litija "Sanjaj. Ustvarjaj. Služi!"
            - Petra Beja, OŠ Litija: "Z jekleno voljo v življenje"
            - Manca Voje, Lavra Zupančič, OŠ Litija: "Usmerjanje inovativnosti"
            - Ines Colarič, OŠ Podbočje: "Kovinska galanterija Colarič"
            - Marko Kuntarič,OŠ Podbočje: "Akrapovič izpušni sistemi"
            - Ines Colarič, Mateja Šutar, Tina Banič, OŠ Podbočje: "Med idejo in inovacijo se skriva invencija"
            - Manuela Altenbaher, OŠ Koprivnica: "Voda - ogrožen vir življenja"
            - Domen Vaupotič, OŠ Toneta Čufarja Maribor: "Inovativni koši za ločeno zbiranje odpadkov v mestu Maribor"
            - Vesna Lešnik, OŠ Danile Kumar: "Inovativnost na splošno"
            - Toni Klemen, OŠ Danile Kumar: "Inovacije-izumi-ljudje"
            - Nina Maslo-Plečnik, OŠ Danile Kumar: "Zapor-hotel"
            - Urša Vidmar , OŠ Senovo: "Inovacija"
            - Zala Smole, OŠ Trebnje: "Inovativnost"
            - Katarina Končina OŠ Krmelj: "Inovativnost in ustvarjalnost na OŠ Krmelj"

            Posebno priznanje za srednješolski prispevek:
            - Lea Gašparič, Gimnazija Litija: "Inovativnost"

            Priznanje za srednješolski prispevek:
            - Klaudija Župevc, Ekonomska in trgovska šola Brežice: "Inovacije"

            5. KATEGORIJA - POSEBNA PRIZNANJA

            - Posebno priznanje za sistematičen pristop k dvigovanju inovacijske zavesti v slovenskih medijih v 2008: Revija Polet (Primož Kališnik, odgovorni urednik)

            6. KATEGORIJA - InCo nagrade

            - Telekom Slovenije
            - Gorenje d.d.
            - Zavarovalnica Maribor
            - Informa ECHO
            - BTC
            - Atech


            InJo nagrajenci 2008


            1. KATEGORIJA - javni mediji

            Dobitnica glavne nagrade:
            - Bojana Humar, Revija Manager: »Trimova pot k poslovni odličnosti«

            Dobitniki priznanj:
            - Samo Kranjec, Finance: Šestnajst let pomanjkanja inovativnosti
            - Nataša Koražija, Manager: Zeleni posli prihodnosti
            - Bernarda Bregar Chase, Finance: Rešilna steklenica za vojake ali dojenčke
            - Polona Pibernik, Mediade: High-tech Slovenia
            - Bojana Humar, Manager: Beg možganov v Solkan, Tehnobutlerji postajajo gospodje, Tiprova ljubezenska zgodba

            2. KATEGORIJA - interni mediji

            Dobitnik glavnega priznanja:
            - Matej Peternelj, Mediade: »Cimosovi Izzivi-aikido sinergije idej«

            Dobitniki priznanj:
            - Polona Pibernik, Mediade: Zemljevid prihodnosti in Pogled v prihodnost
            - Matej Peternelj, Mediade: Resnična zgodba o močni verigi, Inovatorji: jamrači=2007:0, Uspešen raziskovalec ni nikoli nekaj svetlobnih let pred vsemi ostalimi, Kdor ne bo ustvarjal prihodnosti, je tudi ne bo imel, TiNS si TI!
            - Petkovšek Vesna, Gorenje: za prispevek Konkurenčni 540
            - Milena Lovišček, Telekom: za prispevek Oče slovenskega radia

            3. KATEGORIJA - šolski prispevki

            Najboljši osnovnošolski prispevki:
            - Petra Beja, Osnovna šola Litija: “Inovativnost v očeh invalidov”
            - David Andrejčič, Osnovna šola Litija: “Inovativnost”
            - Nina Nenadović, Osnovna šola Litija:“Inovativnost”
            - Anže Gospeti, Osnovna šola Litija:“Litija – inovativno mesto”
            - Petra Kavčič, Osnovna šola Litija: “Inovativno novinarstvo”
            - Ana Marn, Osnovna šola Litija: “Inovativnost”
            - Lavra Zupančič, Osnovna šola Litija:“Litija bi lahko bila bolj inovativna, če…”
            - Maja Jug, Osnovna šola Gradec: “Inovativnost”

            Najboljši srednješolski prispevki:
            - Blaž Gutman, Gimnazija Litija: “Ekološki problemi okolja, v katerem živimo”

            4. KATEGORIJA - POSEBNA PRIZNANJA

            - Posebno priznanje za sistematičen pristop k dvigovanju inovacijske zavesti v javnih medijih v letu 2007: ZDRUŽENJU MANAGER za revijo PREPLETANJE
            - Posebno priznanje za sistematičen pristop k dvigovanju inovacijske zavesti v internih medijih v letu 2007: podjetju CIMOS d.d. za Interno glasilo skupine Cimos
            - Posebno priznanje za sistematičen pristop k dvigovanju inovacijske zavesti v internih medijih v letu 2007: podjetju ATECH d.o.o. za interno glasilo ŠkrATech


            InJo nagrajenci 2007


            1. KATEGORIJA - javni mediji

            Dobitnica glavne nagrade:
            - Nataša Koražija, Manager: »Tekstil je lahko high-tech«

            Dobitniki priznanj:
            - Marjana Dremelj, Podjetnik: Zeleni podjetniški trendi
            - Primož Kaučič, Podjetnik: Ključne so notranje inovacije
            - Sara Sonja Lunder, IRT3000: Spodbujanje inovativnosti med mladimi
            - Matej Peternelj, Profit: Bomo s tehnološkimi centri dosegli razvojni preboj?
            - Samo Kranjec, Finance: Kako utirati pot znanosti in inovativnosti

            2. KATEGORIJA - interni mediji

            Dobitnica priznanja:
            - Vesna Petkovšek, Pika na G (Gorenje d.d.): Rast je rezultat dobro vodenega inovativnega procesa«.

            3. KATEGORIJA - šolski prispevki

            Najboljši prispevki:
            - Breskvar Tina: “Inovativnost je prisotna povsod ”
            - Nina Nenadovič: "Inovativnost"
            - Tomaž Cirkvenčič: "Inovativnost lokalne skupnosti“
            - Stane Škarja: "Kako bi inovativnost postala vrednota"
            - Špela Povše: "Inovativnost je proces"

PriponkaVelikost
Nagrajenci InLoCom 2011_0.pdf134.8 KB